Tıp Fakültesi Öğrencilerimize Oryantasyon Programı Düzenlendi

Rektörümüz Prof. Dr. Nihat ŞINDAK ve üniversite üst yönetimimiz, 2023-2024 öğretim yılından itibaren eğitimlerine Siirt’te devam edecek olan Siirt Üniversitesi Tıp Fakültesi 4. Ve 5. Sınıf öğrencileri için düzenlenen oryantasyon programına katıldı.

Siirt Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde gerçekleşen programa Siirt İl Sağlık Müdürü Dr. Emre ÖMÜR, Siirt Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Dr. Öğretim Üyesi Çağdaş KAYNAK, Tıp Fakültesi Eğitim Komisyonu Başkanı Prof. Dr. Deniz BALSAK ve çok sayıda doktor ile 4. Sınıf öğrencilerimiz katıldı. 


Program; Tıp Fakültesi Eğitim Komisyonu Başkanı Prof. Dr. Deniz BALSAK’ın açılış konuşmasından sonra hastane Başhekimi Dr. Çağdaş KAYNAK ve İl sağlık Müdürü Dr. Emre ÖMÜR birer konuşma yaptılar. 
Rektörümüz Prof. Dr. Nihat ŞINDAK konuşmalarında; Bu yıl itibariyle bundan sonraki öğrenim süreçlerini Siirt’te geçirecek olan 4. Sınıf öğrencilerimize hoş geldiniz dedikten sonra ilimizde Tıp Fakültesi Morfoloji binasının yapımıyla tüm öğrencilerimizin eğitimlerini Siirt İlimizde sürdüreceklerini belirtti. Ayrıca Geçen yılki 4. sınıf öğrencilerinin tamamına Sancaklar Eğitim ve Kültür Vakfı tarafından burs verildiğini, bu yılda 4. ve 5. Sınıf öğrencilerimizin tamamına burs verileceğini belirten Sancaklar Eğitim ve Kültür Vakfı başkanı Sayın Suat SANCAK’a teşekkürlerini iletti.


Konuşmalardan sonra öğrencilerimiz için hazırlanan derslik, ekipman ve donanımlarda incelemelerde bulunan Rektörümüz, öğrencilerimize tam teşekküllü bir eğitimin verilmesi bakımından gayretlerini esirgemeyen Tıp Fakültesi Yönetimi,  Siirt Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimliği ve Sağlık İl Müdürlüğü idarecilerine teşekkürlerini iletti.

Program Tıp Fakültesi öğrencileri ve davetliler için verilen kokteyl ile sona erdi.
Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü
13 Eylül 2023