2021-2022 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI GÜZ YARIYILI KATKI PAYI (HARÇ) ÖDEMELERİ VE İNTERNET ÜZERİNDEN DERS KAYIT İŞLEMLERİ


Öğrencilerimiz;

1-) 2021-2022 Eğitim-Öğretim Yılı Güz Yarıyılı ders kayıt işlemlerini 27 Eylül 2021-01 Ekim 2021 tarihleri arasında yapılacağından dolayı birinci öğretimde öğrenim süresini uzatan öğrenciler ile ikinci öğretim öğrencileri  harç ücretlerini Ziraat Bankası’nın Türkiye genelindeki herhangi bir şubesine veya ATM'sine giderek (havale-EFT vb.) hiçbir ek ücret ödenmeksizin öğrenci numarasını belirterek harç ücretini yatırabileceklerdir. Öğrenciler harç ücretini yatırdıktan sonra ders kayıtlarını yapabileceklerdir.

2-)  Harç ücretlerinin ve ders kayıtlarının belirlenen süre içerisinde yapılması gerekmektedir. Katkı payını süresi içinde ödemeyen ve ders kaydını yapmayan  öğrencilerin kayıtları yapılmaz ve yenilenmez. Öğrencilerin mağdur olmamaları için kayıt süresi içinde harç ücretlerini yatırmaları ve ders kayıtlarını yapmaları gerekmektedir.

3-)  Normal öğrenim süresini aşan engelli öğrenciler ile ikinci öğretimde okuyan engelli öğrencilerden engel oranında harç indirimi uygulanacaktır.

4-) Üniversitemiz Yeni  Ön Lisans-Lisans Eğitim-Öğretim Sınav  Yönetmeliği gereği öğrencilerimiz ders kaydında en fazla 45 AKTS alabilirler.

5-) Üniversitemiz Eski Ön Lisans-Lisans Eğitim-Öğretim Sınav   Yönetmeliği gereği öğrencilerimiz ders kaydında en fazla 40 Saat  alabilirler.

6-) Ders kaydı yaparken öğrenciler önce alttan kaldığı dersleri alacak daha sonra kredisi veya AKTS’i yeterse üst sınıftan ders alabileceklerdir.

7-) Öğrencilerimiz Ziraat Bankasına harç ücretini yatırdıktan sonra Ders Kayıt işlemlerini yapacaklardır.

 8-) Öğrencilerin ders kaydını yaptıktan sonra danışman hocası tarafından ders kaydının onaylanması gerekmektedir.

9-) İkinci öğretim öğrencileri 2020-2021 Bahar Dönemi için belirlenen asgari derslerden başarılı olan ve bu dersleri alan öğrencilerin başarı ortalamasına göre yapılan sıralamada ilk %10’ a giren ikinci öğretim öğrencileri, birinci öğretim öğrencilerinin ödeyecekleri öğrenci katkı payı kadar öğrenim ücreti öderler.

10-) Derslerinde başarılı olup, %10’ a giren ikinci öğretim öğrencilerinin yatırması gereken harç miktarları Ziraat Bankasına bildirilmiştir.

11-)  Üniversitemiz 2021-2022 Eğitim-Öğretim yılı 04 Ekim 2020 tarihinde başlayacaktır.

12-)  Ders Ekle-Sil haftası 4-8 Ekim 2021 tarihleri arasında olacaktır.


2021-2022 Eğitim-Öğretim Yılı Harç Ücretleri İçin Tıklayınız.

2021-2022 Eğitim-Öğretim Yılı Yabancı Uyruklu Öğrenci Harç Ücretleri İçin Tıklayınız.

 

AÇIKLAMALAR

 

> Öğrenci katkı payı/ikinci öğretim ücreti iki eşit taksitte öder.

> Öğrenci katkı payları ve öğrenim ücretleri ile ilgili dönem başlarında kayıt olma veya yenileme     sırasında ödenir.

> Süresi içinde katkı payı veya öğrenim ücretini ödemeyenler o dönem için kayıt yaptıramaz ve öğrencilik haklarından faydalanamaz.

> Kayıt dondurulan/izinli sayılan bu süre ile ilgili daha önce ödenmiş olan katkı payı/ikinci öğretim ücreti iade edilmez.

> 3713 sayılı Terörle Mücadele Kanunu kapsamındaki görevlerini ifa ederken hayatlarını kaybedenlerin   çocuklarından, 3713 sayılı Terörle Mücadele Kanunu

kapsamındaki malullerin çocuklarından ve 1005 Sayılı İstiklal Madalyası verilmiş bulunanlardan Şeref Aylığı alanların çocuklarından öğrenci katkı payı alınmaz.

> İlk yarıyıl sonunda mezun olan öğrencilerden ikinci yarıyıl için katkı payı/ikinci öğretim ücreti alınmaz.

> Lisansüstü öğrenim yapan araştırma görevlilerinden öğrenci katkı payı alınmaz.(ikinci öğretimde ve vakıf üniversitelerinde lisansüstü eğitim yapanlar hariç)

 

 

 

İkinci öğretimde okuyan engelli öğrencilere engel oranında harç indirimi uygulanacaktır.

Engelli  öğrencilerin raporlarını dilekçelerine ekleyerek Öğrenci İşleri Daire Başkanlığına başvurmaları gerekmektedir.

 

 

SERHAT NAS (0484) 212-1111 / 3559
Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı
25 Eylül 2021